کناف knauf

 

کناف knauf

کناف / knauf

کناف knauf  و مقایسه کناف knauf  با دیگر مصالح نوین با ورود مصالح جدید در بازار ، مصالح نوین جایگزین آجرهای سفالی با آجری برای ساخت دیوارها داخلی شده است. از جمله این مصالح می توان به دانه های رس منبسط شده (لیکا ،آجرهای سفالی ، بلوک هبلکس ،پانل گچی ،تری دی وال ، کناف اشاره کرد. هر کدام از این مصالح مشخصات فنی و معایب و مزایا و هزینه های مختص به خود را دارد ، با بررسی این مصالح با توجه به شرایط پروژه وتقاضی کارفرما میتوان بهترین مصالح متناسب با پروژه را برگزید .در این مقاله به بررسی انواع مصالح و مقایسه آن با کناف knauf  می پردازیم.

سرعت اجرای بیشتر کناف knauf  نسبت به سایر مصالح

کناف knauf  و سرعت اجرایی :  یکی از عواملی که بر سرعت اجرای کار تاثیر گذار است میزان سبکی مصالح است . مصالح سبک توسط کارگران با راحتی و سرعت بیشتری حمل و اجرا می شود. هم چنین ابعاد قطعات به کار برده شده و نحوه نصب آن ها در سرعت اجرا تاثیرگذار است .اگر در ساخت دیوارهای داخلی از سیستم کناف knauf  و تری دی وال استفاده شود مرحله گچ و خاک حذف می شود که باعث کاهش هزینه و افزایش سرعت کار می شود.
در دیوارهای کناف تاسیسات برقی و مکانیکی امکان قرار گیری مابین پانل های کناف knauf  را دارد که در مقایسه با دیگر مصالح که احتیاج به شیار زنی دارد سرعت اجرای بیشتری را دارد.(در دیوار های تری دی وال امکان عبور تاسیسات وجود دارد ولی بعد از ساخت امکان دسترسی به تاسیسات به سختی امکان پذیر است.هم چنین سیستم کناف knauf  بوسیله پیچ و مهره نصب می شود ،عدم استفاده از ملات در سیستم کناف knauf  نیز باعث افزایش سرعت کناف knauf  نسبت به سایر مصالح شده است.این دو ویژگی که انحصارا مختص سیستم مناف می باشد باعث افزایش سرعت کناف knauf   نسبت به سایر مصالح شده است. کاهش روزهای ساخت یک پروژه کاهش هزینه های ساخت (دستمزد کارگران ،برگشت زودتر سرمایه و..) به همراه دارد .

 کناف knauf  و زلزله ، تلاش برای کاهش تلفات ساختمان در هنگام زمین لرزه و ارتباط مستقیم وزن ساختمان با شتاب زلزله مهندسان را بر آن می دارد تا به دنبال راه حلی برای کاهش بار ساختمان باشند . استفاده از ساز و کار درای وال کناف knauf   به جای دیوار بنایی با کاهش بار مرده ساختمان به میزان 35 درصد ما را به این مقصود نزدیک تر می سازد .هم چنین کاهش نیروی موثر زمین لرزه بر ساختمان به میزان 60 درصد و هزینه های تامین ایستایی ساختمان ما را برای استفاده از drywall  کناف knauf  مصمم تر می سازد .

کناف knauf  و دیوار در ایران دیوار خشک توسط شرکت کناف ایران تولید می گردد.

کناف knauf

کناف knauf  و کیفیت علاوه بر این استفاده از سیستم کناف knauf در عین کاستن از بار اقتصادی ساخت و ساز نه تنها باعث حفظ کیفیت ساختمان می شود بلکه موجبات افزایش کیفیت ساخت و ساز را نیز فراهم می آورد. کاهش استفاده از مصالحی نظیر پروفیل های آهنی ، میلگرد ، آجر ، بلوک های سیمانی و … ، سرعت بالای اجرا و کاهش زمان خواب سرمایه به دلایلی نظیر: امکان اجرای همزمان تاسیسات برقی و مکانیکی همزمان با اجرای تیغه ها با استفاده از فضای خالی میان تیغه ها ، حذف زمان خشک شدن نازک کاری جهت رنگ آمیزی مخصوصا در ماه های سرد سال و عدم نیاز به ادوات جوشکاری و حذف هزینه های برق از مواردی است که به کاهش هزینه ها می انجامد .

در راستای بهینه سازی مصرف سوخت نیز به سبب قابلیت های چشمگیر کناف  در عایق بندی حرارتی می توان تطبیق بیشتری با استانداردهای مبحث نوزدهم مقررات ملی ساختمان ایجاد کرد .

امکان ایجاد هر نوع پوشش نهایی اعم از کاشی ، رنگ و … انعطاف پذیری بالای سیستم کناف knauf  را نمایان می سازد .

هم چنین به دلیل قابلیت های چشمگیر سیستم کناف knauf  در عایق بندی صوتی می توان محیطی آرام را برای ساکنین به ارمغان آورد .

علاوه بر این کناف ایران در زمینه تولید و ارائه سقف های کاذب نیز پیشگام بوده است . سقف  کاذب کناف در دو نوع سقف های یکپارچه و سقف های کاذب مشبک تولید و ارائه می گردد .

سقف  کناف به دلیل سبک تر بودن نسبت به سقف کاذب سنتی از بار مرده ساختمان می کاهند . علاوه بر این به واسطه تولید صنعتی ، دارای مشخصات فنی استاندارد بوده و جایگزین مناسبی برای  گچ و رابیتس می باشند .

سقف های یکپارچه کناف از انعطاف پذیری بالایی برخوردار بوده و امکان طراحی و اجرای انواع سقف های دکوراتیو را فراهم می آورد.از دیگر مزایای سقف های کاذب کناف می توان به این مورد اشاره کرد که برخلاف سقف های سنتی که نیاز به طراحی آویز در سقف برای اجرای سقف وجود دارد ، سقف های کاذب کناف از این قاعده مستثی می باشند.همچنین با اجرای سقف های مشبک می توان امکان دسترسی به فضای تاسیساتی پشت سقف را فراهم آورد ، البته در سقف های یکپارچه نیز می توان با تعبیه دریچه های دسترسی این امکان را فراهم آورد.هم چنین سقف های کاذب مشبک معدنی کناف در طرح های زیبا و دکوراتیو با قابلیت آکوستیکی بالا علاوه بر زیبایی محیط می تواند فضایی آرام را برای کاربران به ارمغان آورد. از دیگر قابلیت های چشمگیر چنین سقف کاذب مشبک معدنی کناف می توان به نسوز بودن و عایق حرارتی بودن آنها اشاره کرد.

در راستای بازسازی دیوارهای فرسوده بدون ایجاد هرگونه تخریب نیز کناف دیوارهای پوششی را به بازار عرضه نموده است . که قابلیت اجرای هرگونه پوشش نهایی روی این دیوارها وجود دارد.

مقاومت کم در برابر حریق از نقاط ضعف سازه های فولادی می باشد ، بر طبق ضوابط و آیین نامه ها سازه های فولادی می بایست در برابر حریق مدت زمان مشخصی مقاومت نمایند. کناف ایران در این زمینه اقدام به عرضه پانل های FR  مقاوم در برابر حریق و پانل های FM  مقاوم در برابر رطوبت و حریق نموده است . بوسیله این پانل ها می توان با پوشش تیرها و ستون ها مقاومت مورد نظر را کسب کرد.

کناف knauf  و مقایسه میزان کاهش صدا در مصالح کناف  و عایق صوتی بودن کناف knauf

کناف و مزایا صوتی یکی از معضلاتی که ساکنین منازل با آن روبرو هستند آلودگی صوتی ناشی از هم جواری با خیابان ها وتردد در راه پله ها و… می باشداین مسئله در ساختمان هایی ماند بیمارستان ها اهمیت حیاتی می یابد . انتخاب مصالحی که باعث کاهش سرو صدا شود آسایش و آرامش را برای ساکنین فراهم می سازد. هر چقدر محصولات مصرفی متراکم تر باشند میزان عبور صدا از آن ها بیشتر است . در سیستم کناف لایه هوایی که مابین پانل ها بوجود می آید سیستم کناف knauf  را به عایق صوتی تبدیل می کند. طبق مبحث هجده مقررات ملی ساختمان حداقل شاخص کاهش صدا برای دیوارها در ساختمان های مسکونی برای جداکننده دو واحد مجاور 50 دسی بل و برای اتاق خواب از فضای بیرونی ساختمان چهل و پنج دسی بل می باشد . این مقدار برای محصولات نوین کناف و دیوارهای تری دی وال برابر 48 دسی بل است که این کناف و تری دی وال را در زمره عایق های صوتی با کیفیت مناسب و مطابق با استانداردها قرار می دهد .

 کناف knauf  سبک ترین مصالح ، کناف  سبکترین مصالح در ساختمان

کناف  و وزن ، از جمله مواردی که در انتخاب مصالح مناسب باید در نظر گرفته شود ، سبک بودن مصالح انتخابی است که خسارت کمتر در هنگام زلزله و سرعت بیشتر در هنگام ساخت را به همراه دارد .میزان مصالح مصرفی برای سازه با کاهش وزن کمتر می شود. دیوار های ساخته شده با آجر فشاری وزنی در حدود 260 کیلوگرم بر متر مربع دارد در حالی که دیوار های کناف بیست و پنج کیلو بر متر مربع می باشد . کناف در میان مصالح نوین از نظر سبکی مقام اول را دارا می باشد . با توجه به زلزله خیز بودن کشور عزیزمان این نکته حائز اهمیت است .

  کناف knauf   و مقایسه ضخامت تیغه های گوناگون با کناف knauf

  کاهش ضخامت تیغه ها باعث افزایش مساحت قابل بهره برداری در ساختمان ها می شود با توجه به قیمت بالای مسکن و زمین در کشورمان این مسئله از نظر اقتصادی اهمیت می یابد ،که در این مورد هم  کناف knauf    رتبه اول را نسبت به سایر مصالح به خود اختصاص داده است و نیز از نظر عبور تاسیسات مکانیکی و برقی در سیستم کناف knauf  با توجه به شیار مخصوص عبور تاسیسات کار را برای مهندسین و کارفرمایان  سهل و اسان تر کرده است که خود از پرت مصالح جلوگیری  می کند و برای تعمیر کردن سیستم درایوال خیلی راحت تر است و تخریب زیاد ندارد و انعطاف پذیری سیستم کناف knauf  در اجرای  دیوار و سقف خیلی بالا هست و براحتی قابلیت نصب دریچه بازدید بر روی کناف knauf   وجود داردمقایسه کناف knauf   با سایر مصالح در بهینه سازی مصرف انرژی در ساختmاهمیت میزان مصرف انرژی مسئله است که برکسی پوشیده نیست و با  افزایش بهای انرژی و سوخت مسئله کاهش میزان مصرف سوخت وانرژی مورد بازنگری در کشورمان قرار گرفت . در راستای خواست کارفرمایان و اهمیت حفظ منابع استفاده از مصالحی که خود عایق حرارتی باشد یا امکان اجرای آسان عایق را فراهم کند وظیفه ملی برای حفظ منابع است . به مصالحی که دارای مقاومت حرارتی مساوی یا بیشتر از 0.5 m²k/w را دارا باشد عایق حرارتی اطلاق می شود .در سیستم  کناف knauf  مابین پانل ها عایق حرارتی اجرا می شود و ضخامت دیوار افزوده نمی گردد .در دیوارهای ساخته شده با دیگر مصالح ضخامت عایق و گاهی ضخامت عایق و یک لایه هوا و ضخامت ناشی از دولایه شدن دیوار اضافه می شود .اجرای عایق با دیگر مصالح به جز تری دی وال و کناف براحتی اجرا نمی شود. دیوار های ساخته با مصالحی مانند آجرهای سفالی را می توان با اجرای کناف knauf  بر روی ان ها به عنوان پوشش برای اجرای عایق مابین دیوار و پانل های کناف knauf  به کار برد و استفاده کرد . شرکت آرمه گستر اراد به عنوان نماینده رسمی کناف ایران ارایه دهنده خدمات مربوط به طراحی و اجرای سقف و دیوار کناف می باشد .3 پاسخ به “کناف knauf و مقایسه محصولات کناف با مصالح دیگر”

  1. هنوز برای من مقایسه ریالی استفاده از کناف به جای رابیتس در سقف و یا کناف بجای دیوارهای داخلی ساختمان بطور کلی و واضح روشن نشده است زیرا در بیرون از فضای مجازی اجرای کناف را پر هزینه تر می دانند
    منتظر راهنمائی و ارائه طریق شما در بنای 120 متری برای هر طبقه و در مجموع 370 متر مربع در سه طبقه را دارم

    • سلام .قیمت سقف کاذب کناف نسبت به رابیتس کاری 22درصد ارزانتر می باشد .ولی در دیوار های جداکننده بستگی به پوشش و نوع دیوار دارد

    • سلام تماس بگیرین با شرکت و درخواست انالیز قیمت کنین

ارسال پاسخ